Dary a moudra, na které přijdete až na dně aneb nevěště hlavu, když se vám zrovna v životě nedaří

Zažili jste někdy situaci, kdy jste se cítili absolutně na dně? Do této situace jste se určitě někdy dostali, takže moc dobře víte, že ze dna nahlížíte na veškeré problémy naprosto jiným způsobem. Člověk začne být více pokorný, což by vás postupně mělo poslat zpátky nahoru do oblak, kde chce žít každý z nás. Pojďme se tedy podívat na ta největší moudra, která se dozvíte právě na psychickém dně.

Současnost

Nikdy se neutápějte v minulosti. Pouhými myšlenkami na to, co bylo, se vám může psychicky ještě přitížit. Není potřeba přemýšlet nad tím, co bylo, protože takové události už stejně neovlivníte. Je daleko lepší zaměřit se na přítomnost, neboť můžete přímo ovlivnit, co se ve vašem životě stane. Spousta z vás navíc věří, že právě dnešek může být tím nejdokonalejším dnem v životě. Když nesplní vaše očekávání, jste zklamaní. To je pochopitelně špatně.

Skutečné hodnoty

Je velice zvláštní, že když člověka potká nemoc nebo vás potká blízké úmrtí v rodině, začne si daleko více vážit skutečných hodnot. Pokaždé, když musíte čelit neštěstí, važte si o to více šťastných okamžiků, kterých je u některých lidí poskrovnu. Jakmile vám zemře blízký člen rodiny, měli byste se přestat honit za zisky a snížit pracovní nasazení. V životě jsou daleko důležitější věcí, než jsou peníze na bankovním účtu.

Noví lidé

Pokud se utápíte v problémech a valí se na vás jeden problém za druhým, měli byste skoncovat se stávajícími lidmi. Prostě se od nich odstřihněte a buďte chvíli sami. Ne nadarmo se říká, že v nouzi člověk pozná opravdové přátele. Ti se na vás nevykašlou ani v tom nejhorším okamžiku a budou se vám snažit vždy pomoci. Právě takových lidí byste se měli držet.

Tato pravidla se vyplatí dodržovat jak v životě, tak i v byznysu. Pokud se nedaří, není potřeba věšet hlavu a propadat depresím. Věnujte se sami sobě a snažte se krizi překonat za pomoci myšlenek na současnost a za pomoci svých nejbližších přátel.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu