Cítit se lépe – co je dobré hodit za hlavu?

Je stále mnoho a mnoho věcí, které lidé dnes a denně řeší. Musíte se zamýšlet nad tím, co dělá ten či onen, proč to v minulosti dopadlo takhle a ne jinak, proč je soused úspěšný, proč vaše nejlepší kamarádka může sníst cokoliv a je pořád hubená, proč nevyšel váš vztah nebo proč na vás šéf neustále křičí, i když nemá důvod. Jsou věci, kterými je dobré se zaobírat, které musíte řešit a následně se s nimi konfrontovat. Stále je však plno věcí, které neovlivníte. Buďto to nejde právě v tento okamžik nebo jednoduše nemáte vliv a sílu to změnit. A proč se tím neustále zabývat?

Šťastnější a spokojenější život

To by chtěl vést asi každý, no můžete si k tomu dopomoci. Spousta věcí, které děláte, vám mohou zbytečně ubírat nejen čas, ale třeba také energii. Zbytečně pěstujete vztahy s lidmi, kteří vám ubírají energii a štvou vás, někdy se zamyslíte, zasníte a půl hodina je pryč nebo děláte věci, kterými jasně prokrastinujete. Neustále hubnete a nejde to, neumíte přestat kouřit nebo se rozčilujete nad věcmi, které nemáte ve své režii. Můžete to zkusit neřešit, hodit za hlavu, nedělat to, co nejde. Posunete se tak dál, možná na jinou úroveň. A možná se vám jen a pouze uleví, stres opadne a na věc najednou budete mít jiný náhled. Co raději nechat plavat a hodit to úplně za hlavu?

Nesplnitelná přání

Snad každý si někdy přál vyhrát v loterii, být bohatý, dobře se oženit nebo vdát, mít šlechtický titul, moct jíst pořád a všechno a neustále být hubení. Máte také nějaké takové přání, které se vám asi jen tak hned nesplní? Nač si zbytečně zatěžovat hlavu tím, co byste udělali až vyhrajete/budete hubení/budete mít titul. Až se tak stane, jistě vymyslíte, co budete dělat. A váš čas tak bude volný pro jiné myšlenky a věci.

Čtěte také: Karanténa ovlivňuje vztahy mezi blízkými. Jak celou situaci přečkat v klidu?

Zbytečně se litovat

Máte to těžké? Šéf na vás křičí? Zrovna nepracujete na místě, které by vás naplňovalo či vám pomáhalo v seberealizaci? Žijete ve špatném domě nebo bytě? Zbytečně se nelitujte. Každý to má nějakým způsobem těžké, nikdo není bezstarostný. Život přináší různé situace, musíte se s nimi vypořádat. Nikdy nebude nikdo dokonalý. Neumíte nějakou věc, která jde ovlivnit? Zakousněte se do toho a zkuste z toho vytěžit co možná nejvíc.

Pozor na zvyky

Některé mohou být špatné, každý je má. Někdo kouří, jiný si neodpustí denně několik sladkostí, cvaká se propiskou a mnoho a mnoho dalšího. Chce to trpělivost, neskončit při prvním problému, najít si motivaci, odměňovat se drobnostmi, najít si potřebný čas na změnu, případně jít do hloubky problému a zjistit, proč vlastně děláte to, co děláte. Najděte si namísto toho něco nového a zdravějšího – namísto čokolády si dejte kus ovoce, jděte se projít místo sezení na pohovce a podobně.

Nepřehlédněte: Jóga každý den – stačí deset minut a změní se váš životní styl!

Pryč se závistí

Ano, každý si řekne, jak se mají ti, kteří se nemusí starat o peníze a o to, co všechno musíte zaplatit z jedné jediné výplaty. Jede váš kolega na dovolenou do Maroka a druhý na Maledivy a vy se dostanete nejdál jen na Mácháč? Proč závidět? Vy máte zase určitě něco jiného – dům, byt, podnikáte bokem a další a další věci. Chcete na dovolenou k moři? Pak se zaměřte na to, jak si na dovolenou vydělat!

Autorský text | foto: freepik

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu