Chcete ušetřit? Vařte si do práce

Jak ušetřit je věta, kterou hledá spousta lidí. Možná se najde prostor pro ušetření ve vaší domácnosti, kdy začnete sami vařit a vynecháte restaurace na denní bázi, budete nakupovat s rozumem, využijete slevové akce nebo kupony, regulujete svícení v domácnosti, sepíšete si své výdaje a příjmy a podobně. Chcete-li ušetřit v dlouhodobějším horizontu, pak zrevidujete své pojištění, refinancujete svou hypotéku, změníte dodavatele elektřiny, mobilního poskytovatele a podobně.

Šetřit se dá v mnoha ohledech, jen si to možná neuvědomujete. Chcete přistoupit k šetření ihned? Možná můžete začít už dnes. Stačí se zaměřit na maličkosti, které každý den děláte, a ono se to na rozpočtu projeví.

Poplatky? Dejte jim vale

Dnes má spousta bank pro své zákazníky účty bez poplatků za výběry, vedení účtu a podobně. Ta vaše je v tomto ohledu pozadu? Změňte banku! Je to otázka chvíle, najděte si tu správnou banku, která vám poskytne všechno, co budete chtít a to zadarmo. Obvykle mají podmínku, aby vám na účet chodila měsíčně určitá částka, ale pokud dostáváte pravidelně mzdu, pak je po problému. Některé banky umí převod udělat za vás.

Na nákupy se seznamem

Jdete do obchodu jen tak a během procházky v regálech zjišťujete, co asi koupit? Nakonec přinesete vždy něco navíc a mnohdy také zapomenete na to, co skutečně potřebujete. Napište si seznam toho, co potřebujete. Nemusíte chodit s papírkem, dnes už existují mobilní aplikace, které suplují klasický nákupní seznam. Můžete také nakupovat z domova, kdy vám potraviny dovezou až před dům. Nakupujte s rozmyslem, udělejte si jídelníček, aby vás něco nezaskočilo a nemuseli jste zbytečně potraviny vyhazovat.

Čtěte také: Mileniálové a peníze – jakých chyb se mohou dopouštět?

Vařte si do práce

Denně utratíte přibližně sto padesát korun za oběd? Za týden je to sedm set padesát korun, za jedenadvacet pracovních dní tak přes tři tisíce. Když uvaříte doma, ve větším množství vyjde vás to daleko levněji. Nají se celá rodina, případně připravíte krabičky do práce na několik dní. To vám uspoří opravdu značnou část peněz.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu