Chcete si udržet produktivitu? Víme, jak na to

Mnoho lidí se ve své práci dře až do morku kostí. Snaží se ze sebe vydat to nejlepší, dosáhnout co možná nejlepších výsledků, být jednoduše nejlepší ze všech. Často se ženeme na úspěchy a nehledíme nalevo ani napravo. Bohužel nám mnohdy nedochází, že se dřeme až příliš…

Kdo chodí do práce, ten moc dobře ví, že pokud chce dosáhnout úspěchu, je potřeba na sobě neustále pracovat. Nesmíte polevit, pokud chcete být nejlepší a mít nejlepší výsledky. Jenže stojí vám to všechno za to? Napadlo vás někdy, že se ženete za úspěchem třeba na úkor vaší rodiny? Vztahu? Koníčků? Volného času? Přátel?

Zvolněte tempo a pracujte více. Jde to!

V dnešním článku vám chceme poradit, jak si udržet produktivitu, ale zároveň trochu zvolnit. Věřte nebo ne, ale opravdu to jde. Můžete trochu ubrat na svém mnohdy až šíleném tempu, ale přesto udělat ještě o něco více práce. Že vám to přijde bláznivé? To jenom proto, že jste to ještě nevyzkoušeli. My ano, a proto můžeme tvrdit, že to funguje.

Jak udělat více práce v pomalejším tempu? Máme několik tipů!

V následujících řádcích se dočtete, jak v práci trochu polevit (samozřejmě ne zase příliš moc) a přesto ze sebe vydat to nejlepší, dosáhnout perfektních výsledků a k tomu všemu udělat ještě o něco více práce, nežli obvykle. Jelikož vás určitě zajímá to tajemství, jak správně na to, pak už se nebudeme zdržovat a půjdete si ony tipy společně představit!

Tip první: když můžete, svou práci si usnadněte

Práce je pořád jen práce. Každý jí chce odvádět svědomitě, to dá přece rozum. Když se ale před vámi objeví příležitost, díky které byste si mohli danou práci trochu ulehčit a usnadnit, byla by obrovská chyba nechytit tuhle příležitost za pačesy a vyždímat z ní maximum.

Ať už děláte cokoli, určitě i ve vašem zaměstnání existují nejrůznější nástroje, pomůcky a vychytávky, s nimiž bude vykonávání práce jednodušší.

Tip druhý: neusněte na vavřínech

Nikdo neodolá úspěchu. Úspěch je pro nás odměnou za dobře vykonanou práci. Bohužel to zpravidla bývá tak, že jakmile se nám něco podaří a my onoho úspěchu dosáhneme, máme tendence polevit. A to je chyba.

Když totiž v jednu chvíli polevíte, možná si na okamžik odpočinete, ale následně budete nuceni vynaložit 2x takové úsilí, abyste se vrátili tam, odkud jste spadli. Proto i v případě, kdy se vám něco podaří, a vy budete slavit úspěch, neusněte na vavřínech – ba naopak snažte se neustále postupovat kupředu.

Tip třetí: přizpůsobte práci své energii

Pokud si chcete udržet vysokou produktivitu a zároveň trochu povolit na svém zběsilém tempu, naučte se ovládat tzv. energetický management. Nepleťte si to s time managementem, o kterém to třeba bude zase příště. My máme na mysli energetický management, který spočívá v tom, že svou práci přizpůsobíte své energii – nikoli naopak!

Ty nejtěžší a nejnáročnější úkoly si naordinujte hned na začátek, když ještě máte dostatek energie, poté se můžete postupně prokousávat těmi méně náročnými až k těm, které pro vás budou hračka.

Autor: Karel Mareš
ZAVŘÍT