Čeští příznivci ekologie a možná i stoupenci Grety Thunberg to už asi trochu přehánějí … Tomáš a Tamara Klusovi chtějí zachránit planetu!

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Nedávno jsme psali o švédské ekologické aktivistce, která má našlápnuto na Nobelovu cenu za mír. Těžko říct, jestli jsou manželé Klusovi obdivovatelé jejích názorů a aktivit, každopádně svůj život poměrně vyhrocují Gretiným směrem.


Ekologická rodina

Zpěvák Tomáš Klus a jeho manželka Tamara přicházejí stále s novými nápady, jak zlepšit životní prostředí či vztahy mezi lidmi. Éterická Tamara se vyjadřuje stejnými slovy jako rodina Thunbergů. Na otázku, proč se rozhodli už nikdy neletět letadlem, odpovídá: „Zkrátka se nechceme dožít toho, kdy se nás děti zeptají, proč jsme neudělali něco pro záchranu planety, když byl ještě čas?“

Anketa: Souhlasíte s nározy manželů Klusových?
Celkem hlasů: 178

Aktivistka Tamara

Manželé dále vysvětlují, že je důležité vzdát se některých benefitů a nadstandardů, na které jsme si jako lidstvo zvykli. A důležité je také pochopit, že svět se nedá změnit tím, když ukazujeme prstem na ostatní, ale pouze tak, jestliže půjdeme ostatním i sami sobě příkladem. Tento svůj názor vyjádřila Tamara i na sociálních sítích a čekala, jakého obdivu se za své názory dočká. Přidalo se pár nadšených příznivců života s velkou ohleduplností k životnímu prostředí, ale mnoho názorů Tamaru vůbec nepotěšilo.

Nepříjemné komentáře

Objevily se věty typu: „Pardon, ale jedna rodina svět nezmění. Je to přehnané a především zbytečné.“ Nebo „Aha, tak to asi nebyli Klusovi, kteří z dovolené někde daleko museli speciálně letět někam jinam, kde mohli odvolit…“, rýpl si další příspěvek s odkazem na událost z loňského roku, kdy si Klusovi museli „odskočit“ z dovolené v Karibiku do kanadského Toronta k volbám. Někteří přispěvatelé už byli natolik rozhořčeni, že se nevyhýbali i vulgarismům.

Chovat se šetrně k životnímu prostředí je určitě správná věc. Ale jedinci, kteří ekologii, stravu či bydlení ženou do extrému „život ve spojení s přírodou“, zatím přeci jen těžko hledají stejně smýšlející parťáky.

Autor: Michaela R.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.