CEO sociální sítě LinkedIn Jeff Weiner říká: klíček k úspěchu je soucit

Jeff Weiner je výkonným ředitelem LinkedIn, která se stala jednou z nejpoužívanějších platforem sociálních médií na světe ve světě byznysu. Je také mimořádně aktivní v neziskových organizacích, kde zasedá v představenstvu DonorsChoose.org a Malaria No More. Seznamte se s jeho úspěchy a tím, co za nimi stojí.

Jeff je jedním z nejvyšších výkonných ředitelů, který má impozantně vysoké hodnocení

V roce 2019 společnost GlassDoor zařadila Jeffa Weinera na pozici jednoho z nejlepších generálních ředitelů, s 97procentním hodnocením. Získal osmé místo na populárním webu s recenzemi zaměstnanců, a seděl vedle generálních ředitelů společností Microsoft, Adobe a Best Buy.

Řídil online sekci Warner Bros.

V roce 1994 začal Jeff pracovat pro společnost Warner Bros. jako analytik. Všiml si, že společnost ještě online svět nevyužívá, proto se rozhodl předhodit návrh o investování do digitálních platforem. Jeho nadřízeným se nápad zalíbil a v roce 1998 se stal viceprezidentem online společnosti Warner Bros.

Důležité je si vymezit čas pro osobní i pracovní život

Jeff si stanovil přísné zásady, které mu pomáhají sladit jeho pracovní a osobní život. Mezi jeho pravidla patří minimalizování počtu e-mailů, které odesílá, a vytváření přísné každodenní rutiny. „Během posledních několika let jsem se během pracovního týdne usadil ve velmi specifické denní rutině,“ napsal Jeff v článku na LinkedIn. Probouzí se mezi 5:00 a 5:30, kdy zhruba hodinu stráví nad doručenou poštou. Poté stíhá ranní zprávy, snídani a hraní s dětmi, cvičení a pak následuje příchod do kanceláře.

SLOVNÍČEK POJMŮ:

CEO (Chief executive officer): výkonný ředitel společnosti nebo předseda představenstva v případě akciové společnosti

Klíčem k úspěchu je soucit

Kdykoliv se někdo Jeffa zeptá, co je klíčem k úspěchu, obvykle odpoví jedním slovem „soucit“. Podle něj musíte totiž ujít alespoň jeden kilometr v cizích botách, pochopit jeho naděje, obavy, silné a slabé stránky. Právě tato empatie je zdrojem úspěchu.

I proto se Jeff podílel na projektu Compassion Project, což je digitální vzdělávací systém, který pomáhá studentům základních škol rozvíjet empatii.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu