Být single má mnoho výhod

Všichni chceme milovat a být milováni a někdy jsme dokonce připraveni obětovat své vlastní štěstí kvůli lásce. Ukazuje se však, že vztahy mohou být pro osobní růst a rozvoj brzdící. Když nemáte partnera, máte více prostoru k plnění svých snů, na své koníčky, přátele – žít bez kompromisů.

Můžete si dělat, co chcete

Potřeby se liší a ti, kteří jsou ve vztahu už dlouho, to vědí nejlépe. Co jíst k večeři, jaký druh hudby poslouchat během večera, ať už jdete na nákupy nebo na fotbal – s partnerem máte vždycky takové malé hádky, i když tím nechcete ublížit jeho citům.

Když jste nezadaní, máte příležitost dělat, co chcete, a nikdo vám nebude vyčítat vaši volbu.

Nemusíte brát v úvahu potřeby a vkus jiné osoby, a to je nejlepší druh svobody, jaký můžete mít.

Nemusíte obětovat své pohodlí

Po náročném pracovním dni se vám pravděpodobně nechce vařit zdravou večeři nebo bojovat o přikrývku během noci. Svobodní lidé neřeší tyto malé nepříjemnosti, což jim pomáhá cítit se pohodlněji.

Být svobodným je nejlepší způsob, jak zaručit dobrý noční odpočinek. A jak asi víte, ti, kteří dobře spí, mají tendenci mít silnější imunitní systém, zdravější srdce a nižší riziko vzniku mozkové mrtvice nebo cukrovky.

Vypadáte lépe

Lidé, kteří se usadili, obvykle propadnou nezdravým návykům a začnou tloustnout. Toto přibývání na váze se zdá být přímým důsledkem randění pasivní činnosti – sledování filmů s dobrotami.

Samota vám dává příležitost soustředit se a pracovat na svém těle. U svobodných lidí je větší pravděpodobnost pravidelného cvičení a splnění doporučeného množství týdenní fyzické aktivity. Proto vypadají lépe a štíhleji.

Udržujete kontakt se svými přáteli

Pokud jste ve vztahu, musíte často obětovat svou osobní svobodu. Není snadné najít si čas na setkání se svými přáteli, protože vždy musíte brát ohled na partnera. To není příliš těžké pochopit – páry tráví spoustu času společně, aby si mohly pěstovat a zlepšovat svůj vztah.

Naopak, u svobodných lidí je mnohem větší pravděpodobnost, že se stýkají se svými přáteli a sousedy osobně a prostřednictvím sociálních médií, a také častěji navštěvují různé sociální aktivity. Jednou z výhod toho, že jste nezadaní, je to, že samota vám pomůže vystoupit ze své komfortní zóny, získat spoustu nových přátel a zůstat v kontaktu i se starými.

Vše plánujete podle sebe

Když jste nezadaní, jste zodpovědní pouze za sebe. Jen si to představte – už nemusíte měnit své plány, protože váš partner s vámi nechce jít do restaurace nebo náhle onemocní. Místo toho si můžete vytvořit své vlastní plány a nic vás nebude moci zadržet.

Svobodní lidé mají nad svým časem úplnou kontrolu. Večeře uprostřed noci, víkendové cestování do jiné země, spontánní návštěvy – neexistují žádná omezení, pravidla jsou na vás.

Cítíte se uvolněnější

Když jsme ve vztahu, neustále analyzujeme naše chování v určitých situacích, protože se obáváme o naši budoucnost jako pár. Bojíme se dělat chyby, které by mohly vyděsit naše blízké, což způsobuje další tlak v našem životě.

Být single výrazně snižuje hladinu stresu a úzkosti a učí vás, jak lépe ovládat své emoce. Takže když nemusíte řešit vztahové problémy, stanete se psychicky silnějšími a začnete se cítit uvolněněji.

Stanete se produktivnější

Samota zlepšuje vaši koncentraci a zvyšuje vaši produktivitu. Proto se většina umělců, hudebníků a autorů snaží odstranit veškeré rušivé elementy, když pracují.

Takže místo toho, abyste celý den chatovali se svým partnerem, se můžete konečně soustředit na svou práci. To vám pomůže udělat více práce za kratší dobu a pravděpodobně vybudovat úspěšnou kariéru.

Stanovíte si své vlastní priority

Když jste ve vztahu, musíte vždy vzít v úvahu názor vašeho partnera. Proto většina párů tráví spoustu času společným plánováním svateb, dovolených a dalších důležitých událostí. Nikdy však neplánují, jak ze svého vlastního života vytěžit maximum.

Je také důležité ujistit se, že žijete svůj nejlepší život jako jednotlivec, a přestávka od vztahu by vám s tím mohla pomoci. Samotný čas vám může dát příležitost posoudit, co je pro vás důležité, a vytvořit si vlastní cíle podle svých skutečných vášní. Pouze tak si můžete být jisti, že ve vašem životě existuje smysl.

Šetříte energii

Udržování vašeho vztahu může být opravdu vyčerpávající. Takže pokud máte pocit, že váš partner doslova vyčerpává vaši energii, mohlo by to být známkou toho, že jste navzájem neslučitelní a je lepší být sám.

Nejdůležitější věcí, kterou byste měli pochopit, je, že na tom, že jste sami, není nic špatného. Naopak, když se vyhýbáme nesprávným lidem, volíme a vytváříme prostor, abychom do našeho života přivedli ty nejlepší lidi pro nás. Mezitím můžete svůj volný čas a energii proměnit v věci, které vás skutečně zajímají, a jednoduše si užívat svůj život.

Poznáváte své pravé já

Naši blízcí obvykle přispívají k tomu, jak si utváříme názor na naše životy a sami sebe jako jednotlivce. To je důvod, proč být sám sebou bez rozptýlení kolem sebe vám může dát šanci vyčistit mysl a přehodnotit váš život.

Když posloucháte svůj vnitřní hlas, můžete se rozhodovat bez vnějších vlivů. Ve výsledku se začnete cítit pohodlněji a sebejistěji v tom, kdo ve skutečnosti jste.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
ZAVŘÍT