Buďte zvědaví, budete úspěšní

Čtyřleté dítě klade kolem 300 otázek denně. Než dospěje, jeho každodenní zvědavost téměř vymizí. Přitom psychologové tvrdí, že díky zvědavosti je náš život bohatší, smysluplnější, úspěšnější a šťastnější. A možná dokonce i delší.

K tématu pozitivního vlivu zvědavosti na náš život dospěli odborníci poměrně krkolomnou cestou, a to přes studium úzkosti a sociální fobie. Opakem lidí úzkostných jsou ti, kdo vedou bohatý společenský život s mnoha novými interakcemi. A chovají se tak údajně proto, že jsou zvědaví, že je něco zajímá.


Zvědavý život

Zvědavost není jen touha po vědění, ale také ochota vystavovat se zážitkům a zkušenostem, o nichž přesně nevíme, jak dopadnou. Jestliže žijete tak, abyste se vyhnuli hrozbám, nemůžete být kreativní a nemůžete objevovat své silné stránky a skryté dovednosti. Jde o experimentování a objevování nového.

Zvědavost je nejistá

Výhody zvědavosti jsou zřejmé, přesto většina dospělých lidí zvědavá není. Ale proč?

Jedním z důvodů je to, že většina z nás se stydí klást „hloupé“ otázky. Chceme vypadat jako ti, kdo už „vědí“ a nic je nepřekvapí. Navíc ruku v ruce se zvědavostí jde nejistota. Jakmile začneme být zvědaví, vpouštíme si do života něco nového, co se předem nedá odhadnout.

Nový pohled na svět

Zvědavost můžete trénovat a kultivovat každý den. Začněte třeba hned cestou do práce, kdy budete věnovat pozornost detailům, kterých jste si nikdy předtím nevšimli. Dobrým způsobem pro rozvíjení zvědavosti je návštěva kamenného knihkupectví. Kromě témat, která hledáte, jste vystaveni mnoha zajímavým podnětům, o kterých jste neměli ani tušení.

Výsledkem je, že zvědaví lidé snášejí riziko nových výzev, namísto toho, aby se snažili ovládat svět. A to je velmi příjemný a konstruktivní přístup k životu, který navíc přináší úspěch.

Inspirujte se u nás a buďte zvědaví jako malé děti, žádná dětinskost to totiž není!

 

 

Autor: Bára K.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí
CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 11 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 24 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 24 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 6 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 24 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 24 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 24 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.

Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá