Bentley představilo budoucnost svých luxusních vozů. Vypadá skvěle

Bentley představilo novou budoucnost ve světě luxusních automobilů. 100leté výročí založení automobilky připadlo na 10. července 2019. Právě tehdy byl odhalen exkluzivní koncept nazvaný EXP 100 GT. Jde o téměř klasické a elegantní GT, ovšem plné moderních prvků.

Pohled do budoucnosti

Vize budoucnosti je poměrně jasná. Ve dvacátých letech tohoto století zaplní automobilky silnice svými elektromobily, ve třicátých letech už budou samozřejmostí stejně jako autonomní řízení. A uspokojovat se začnou hlavně potřeby lidí s tučnými konty. A přesně do této třídy bude patřit i přehnaně luxusní koncept Bentley EXP 100 GT.

Velkolepý debut

Bentley na oslavě výročí představil model, o kterém tvrdí, že představuje dalších 100 let automobilismu. Auto může být řízeno autonomně a má luxusní design interiéru. Realizace interiéru ubrala na tradiční palubní desce ve prospěch nábytku vyrobeného z fosilizovaného britského dubu.

Luxusu není nikdy dost

Dále je použita recyklovaná měď, organická umělá kůže a textilie či vlněné koberečky jsou vyrobeny z produktů bio farem. Ředitel designu automobilky Stefan Sielaff se vyjádřil, že přesně takové vozy chce firma do budoucna vyrábět. Stejně jako předchozí ikonická auta značky Bentley se i nový koncept spojuje s emocemi cestujících a pomáhá jim získávat vzpomínky na skutečně mimořádné cesty, které s autem podniknou.

Okřídlené křivky

Navržený automobil zřetelně navazuje na křivky moderních vozů s ponechaným okřídleným B na kapotě, ale přináší i pár vskutku futuristických prvků. Nejzajímavější je asi maska chladiče, která je složena z 6.000 samostatných diod a ve tmě nádherně září. Jistě vám neunikne ani bohaté prosklení vozu a vzhůru výklopné dveře. Podle respektovaného magazínu Autocar bude vůz na vodík.

Zajímavé detaily

Elektrický Bentley je dlouhý 5,8 metru a široký 2,4 metru. Pohání jej motor s točivým momentem 1.500 Nm. To úplně stačí k tomu, aby se auto vážící 1,9 tuny rozpohybovalo z 0 na 100 km/hod. za 2,5 sekundy. Maximální rychlost je 300 km/hod. Pokud vás zrovna nebude bavit řídit, vyberte některou z futuristických funkcí, například takovou, kdy se na sklo promítají záběry z předešlých cest.

Na závěr designer Bentley Stefan Sielaf pro Autocar vysvětluje: „Nechceme postavit vesmírnou loď, ale udělat něco, o čem lidé okamžitě budou vědět, že jde o Bentley.“

Evidentně se můžete těšit na zajímavý nákup!

Autor: Michaela Richterová

#kvíz 1 / 1 | Jak dlouho trvá tomuto autu zrychlení z 0 na 100?

Jak dlouho trvá tomuto autu zrychlení z 0 na 100?

zavřít reklamu