9 věcí, z nichž se můžete poučit při neúspěchu v podnikání

Neúspěch není konec. Selhání je často považováno za konec cesty. Nic dalšího není.  Když selžete, pocity podřazenosti, rozpaků a stresu ovládají vaše myšlenky. Proč jít dál? Proč to zkusit znovu? Proč to vše raději nevzdat?

Proč se k neúspěchu raději nepostavit tak, že jste našli 10 000 způsobů, které nebudou fungovat. Stejně jako Thomas Edison a to rozhodně nebyl neúspěšný člověk.

Přiznejte vinu

Je těžké si to připustit, ale než se pohnete kupředu, musíte přijmout drsnou realitu. Je to vaše chyba. Není to chyba ekonomiky, chyba vašeho partnera, město, ve kterém žijete, nedostatek peněz, lidé, produkt nebo rodinné problémy, které jste měli.

Je to vaše chyba, protože jste byli vůdci. Každý úspěšný podnik překonal stejné problémy, které vás přivedly dolů. Když můžete říci, že jste hlavním důvodem neúspěchu podnikání, vaše mysl se otevře změnám.

Nenechte se zlomit

To, že jste udělali chybu ještě neznamená, že jste nespolehlivý člověk nebo špatný vůdce. Proměňte negativní zkušenost v pozitivní. Poučte se ze svých chyb a špatných rozhodnutí.

Nezkoušejte to znovu

Odolejte nutkání znovu a znovu spouštět vaši společnost větší a lepší. Šance, že to bude fungovat, jsou velmi malé. Zaměřte se na jiný projekt, ale zůstaňte ve svém oboru.

Dejte zákazníkům to, co chtějí

Je možné, že jste měli skvělý nápad pro vás, ale ne pro vaše zákazníky? Provedli jste poprvé důkladný průzkum trhu? Příště se ujistěte, že to vaši zákazníci chtějí, jsou ochotni za to zaplatit a přidaná hodnota postačí k tomu, aby vaše firma rostla.

Buďte ochotní to nechat jít

Možná jste poprvé provedli průzkum, ale ten nevypadal příznivě. Místo toho, abyste myšlenku opustili, jste se stejně posunuli vpřed. Nejlepší podnikatelé vědí, že příliš vášnivý nápad je receptem na neúspěch. Na výběr je spousta nápadů. Vyberte si ten, který se líbí vám i vašim zákazníkům.

Zeptejte se odborníků

Nejste odborník na všechno. V tomto vysoce konkurenčním světě nebude snaha být odborným obchodníkem, webovým designérem, výrobcem, manažerem, spolupracovníkem v oblasti prodeje a účetním fungovat. Vytvořte tým odborníků, který příště zlepší vaši realizaci.

Získejte dostatek peněz

Některé podniky vyžadují velmi malé finanční investice, není to však pravidlem.

Měli jste skvělý nápad, ale prostě došly peníze? Příště zpomalte a získejte dostatek peněz na nákup správného vybavení, pronájem prostoru na lepším místě a najmutí správných odborníků. Když do svého spuštění vhodně investujete, šance na úspěch jsou mnohem vyšší.

Nebyli jste dostatečně zapálení

Existuje spousta obchodních příležitostí, které vám mohou vydělat spoustu peněz, ale pokud nejste dostatečně nadšení, je malá šance na úspěch. Nezáleží na tom, kde jsou právě teď peníze, pokud se o to nestaráte a nemáte v tom žádné zkušenosti, úspěch se nedostaví.

Věnovali jste projektu málo času

O vaše zákazníky soutěží spousta podniků. Částečný úvazek v některých případech funguje, ale neočekávejte, že vyděláte hodně peněz. Jiné podniky vyžadují, abyste byli vždy po ruce. Věnovali jste projektu dost času? Bylo to víc než práce na plný úvazek nebo vám do cesty přišly jiné životní povinnosti?

Konkurujete lidem, kteří na svém podnikání pracují nepřetržitě. Pokud nemáte tolik času, možná budete muset na své podnikání pohlížet spíše jako na koníček než na plný úvazek.

Zdroj: businessknowhow.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu