7 znamení, že váš partner již není ve vašem vztahu šťastný

Není žádným tajemstvím, že spousta párů nejsou spolu šťastni. Navzdory tomu v takových vztazích zůstávají. I když je nemožné číst myšlenky jiné osoby, abyste zjistili, zda něco není v pořádku, existují určité vzorce chování, které mohou odhalit skutečné záměry vašeho partnera a ukázat, že už nejsou se vztahem spokojeni. Někdy partner netuší, že se jeho protějšek trápí, existují však znaky chování, podle kterých lze nespokojenost poznat.

Váš partner vás do svého života nezahrnuje tolik jako dřív

Je zcela přirozené mít život mimo vztah a strávit nějaký čas sám. Pokud však máte pocit, že se váš partner vzdaluje a neustále žádá o prostor, může to být známka toho, že není zcela spokojen s tím, jak se vztah mezi vámi vyvíjí. Například se váš partner může věnovat novému koníčku, naplánovat si dovolenou sám nebo se potloukat se svými společnými přáteli bez vás. Pokud začnete mít pocit, že se vás váš partner snaží co nejvíce vyloučit, je pravděpodobně čas si promluvit.

Vypadá to, že city vašeho partnera se neustále mění

V jednom okamžiku se váš partner chová, jako kdybyste byli láskou jeho života, a v dalším se k vám chová protivně. Pokud jste se ocitli v takové situaci, pravděpodobně něco není v pořádku. Váš partner může pociťovat určitou míru neštěstí a nedokáže vyřešit své pocity, takže na vás může začít promítat svůj zmatek a podráždění. Mějte na paměti, že výkyvy nálady mohou být známkou některých psychologických problémů, jako jsou deprese nebo úzkostné poruchy, proto si nejprve promluvte se svým partnerem, abyste zjistili skutečnou příčinu jeho chování.

Váš partner nevykazuje žádnou fyzickou náklonnost

Někteří lidé se rádi dotýkají více než ostatní, ale pokud jste vy a váš partner bývali velmi zamilovaní a nyní si všimnete, že se váš partner zdržuje dotyků, objímání nebo líbání nebo ustoupí, když projevíte jakoukoli náklonnost, může to být alarmující znamení. Může to být jejich způsob, jak mezi vámi udržovat prostor a projevovat ve vztahu emoční rozpojení a nespokojenost.

Hádáte se, i když k tomu nemáte důvod

Pokud váš partner neustále hádá kvůli maličkostem, kterých by si v minulosti pravděpodobně ani nevšiml, může to být známka jeho frustrace ze vztahu. Váš partner možná neví, jak vyjádřit své pocity, takže hádka je jediným dostupným způsobem, jak projevit podráždění a hněv. Někteří lidé také nechtějí nést břemeno ukončení vztahu, takže mohou podvědomě chtít, aby se jejich partner stal iniciátorem rozchodu.

Máte pocit, že váš vztah nikam nevede

V pevném vztahu jsou partneři ochotni věnovat se koníčkům, objevovat svět nebo společně plánovat budoucnost. Je zcela přirozené čas od času se soustředit na svůj vlastní život, ale pokud máte pocit, že jste oba příliš dlouho ve svém světě a nerostete společně, může to být známka toho, že váš partner nechce už do vztahu investovat. Vztah by se měl vyvíjet tak, aby si oba partneři mohli budovat intimitu a důvěru.

Váš partner souhlasí se vším, co říkáte

Kompromis je klíčem ke šťastnému a zdravému vztahu, ale pokud máte pocit, že váš partner prostě odkýve vše, co říkáte, může to být znepokojivé znamení. Můžete si také všimnout nedostatku iniciativy, což znamená, že už neexistují žádná romantická gesta, rande v noci nebo rozhovory o budoucnosti.

Váš partner vám nevěnuje pozornost

Ačkoli na začátku vašeho vztahu váš partner možná udělal cokoli, aby vás lépe poznal a věnoval vám veškerý svůj čas a pozornost, časem mohou tyto silné pocity zmizet. Ale to neznamená, že by se váš partner měl chovat, jako byste neexistovali. Pokud si všimnete, že nevnímají, když mluvíte nebo zapomenou důležitá data nebo plány, které jste společně vytvořili, jejich hlava už pravděpodobně není ve vztahu.

Zdroj: insider.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu