7 typů rad, které můžete slyšet pouze od lidí s omezeným smýšlením

Chytří lidé nevěnují příliš pozornosti radám jiných lidí. Lidé se obecně více spoléhají na svůj vlastní názor. Neustále však slyšíme některé fráze tak často, že se zdá, že opravdu fungují. Vždy poslouchejte svůj rozum, důstojnost, své pocity a řiďte se svými názory.

Buďte oporou svému manželovi za každých okolností

Lidé se starou školní mentalitou často poskytují tuto radu mladým lidem, aniž by přemýšleli o jejích důsledcích. Když má rodina jednoho partnera, který tvrdě pracuje a počítá každou korunu, a dalšího partnera, který investuje všechny své peníze do nějakého pochybného podnikání, je těžké je nazvat šťastnými. Je také sporné, když druhý partner rok, co rok jednoduše leží na gauči a snaží se „najít sebe samého“.

Obviňování partnera ze všech potíží a ignorování názorů druhého člověka jsou skutečné známky toxického vztahu. Přetrvávající slepá idealizace a utrpení kvůli abstraktnímu dobru ještě nikomu nepřinesly štěstí.

Nechoďte do postele rozhádaní

Pokud cítíte vyčerpání, ale chcete se partnerem za každou cenu usmířit či vyřešit problém, může se stát opak. Únava vás učiní „protivnějšími“ a hádka může přerůst ve velký konflikt, ačkoli začala malicherností.

Negativní emoce spolu s nedostatkem spánku vytvářejí nebezpečný koktejl, který vám může přinést více problémů než řešení hádky. V této situaci je lepší popřát dobrou noc a jít spát.

Koníček se může stát tvou prací

Práce není způsob, jak se pobavit, ale je to nástroj pro vydělávání peněz. Kromě toho je velký rozdíl mezi tím, co děláte rádi jen pro sebe, a tím, že to děláte pro někoho za peníze. Nutnost přizpůsobit se zaměstnavateli ovlivňuje kreativitu a činí ji méně radostnou.

Vždy poslouchej své srdce a následuj své sny

Toto je velmi populární a škodlivá rada. Mnoho lidí nedokáže objektivně posoudit své minulé zkušenosti, i když u většiny lidí funguje proces racionálního rozhodování. Proto je někdy lepší tlumit emoce a použít chladný mozek.

Vdej se/ožeň brzy. Láska se časem dostaví

Můžeme dlouho debatovat o tom, co je pro vztahy důležitější: láska, finance, pohodlí nebo něco jiného. Ale strach z zklamání rodičů nebo přání vdávat se kvůli věku a „tikajícím“ biologickým hodinám jsou rozhodně špatnými motivy k uzavření manželství. Oba partneři budou trpět, pokud mezi nimi nebude láska, a nejsmutnější na tom je, že se ani jeden z nich neodváží ze vztahu odejít, protože se bojí i jen pomyslet na rozvod.

Cítíš smutek? Mysli na něco hezkého

Lidé, kteří lidi neustále slyší: „Uklidněte se“ nebo „Nemáte důvod cítit se smutně“, se učí potlačovat své emoce. Tito lidé považují strach, zklamání a smutek za „špatné“ emoce a snaží se jich zbavit. Nejen, že může zhoršit kvalitu života, ale může také způsobit zdravotní problémy.

Když cítíte smutek, je dobrou volbou pláč. Slzy snižují stres, zmírňují bolest a pomáhají vám uklidnit se. V historii lidstva se ještě nikdo nikdy neuklidnil, když mu někdo řekl, aby se uklidnil.

Existuje ještě jedna rozšířená rada, která říká „zůstaňte pozitivní“, která by měla být jednou provždy zapomenuta. Je to všechno proto, že pozitivní myšlení je jen pokusem vyhnout se realitě a lhát sami sobě.

Žij každý den, jako by byl tvůj poslední

Tato rada se často zobrazuje ve filmech. Ve skutečném životě to však může vést ke katastrofě, nemluvě o morální odpovědnosti, která s touto radou často nepřichází.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
Tagy: , ,
zavřít reklamu