Osvojte si těchto 7 tipů na správu času při práci z domova

Práce na dálku může zaměstnancům poskytnout nově nalezený pocit svobody a flexibility, a to nejen v tom, jak pracujete, ale také v tom, kde pracujete. Existuje mnoho možností rozptýlení, které odvádí pozornost od práce. Jedním z vynikajících způsobů, jak se těmto problémům vyhnout, je rozvíjet solidní dovednosti v oblasti řízení času.

Eliminujte rozptýlení

I když může být nemožné úplně se vyvarovat rozptýlení bez ohledu na to, kde pracujete, můžete ho minimalizovat několika kroky.

Vytvořte svůj pracovní prostor v oblasti, která podpoří kreativitu a produktivitu při současném omezení přerušení. Uspořádejte si své vybavení tak, aby věci, které potřebujete, byly po ruce, kdykoli je potřebujete. A udržujte svůj pracovní prostor uklizený a bez nepořádku.

Vyzkoušejte seznamy úkolů

I když nejste přirozeným tvůrcem seznamů, seznamy úkolů vám pomohou uspořádat je a udržet si o nich přehled. Na začátku každého dne vytvořte seznam vašich nejdůležitějších úkolů.

Vraťte se zpět na svůj seznam během dne, označte položky jako dokončené a ujistěte se, že jste na správné cestě ke splnění vašich priorit. Na konci dne zkontrolujte seznam a stanovte priority pro další den. Rozvíjením tohoto zvyku zjistíte, že jste schopni soustředit se na správné věci ve správný čas.

Stanovte termíny a časové osy

Termíny mohou být mocným nástrojem, který vám pomůže spravovat čas a zůstat u práce. Při nastavování seznamů úkolů tedy zahrňte odhady, jak dlouho by různé položky měly trvat. Poté, s ohledem na větší cíle, zvažte menší kroky, které musíte dokončit, a stanovte si pro každou z těchto úloh konkrétní termíny.

V průběhu pracovního dne se vraťte zpět, abyste se ujistili, že na žádném kroku netrávíte příliš dlouho.

Využijte svých silných stránek

Při práci na seznamu a stanovování termínů zvažte pořadí úkolů, které vám pomohou motivovat vás.

Například, pokud jste „ranní ptáče“ a cítíte se na začátku dne nejlépe, zvažte nejprve řešení svých nejtěžších úkolů. Dobývání náročných úkolů, když jste na vrcholu, znamená, že je můžete splnit rychleji, což vám během dne ponechá více času na další úkoly.

Naopak, pokud vám bude chvíli trvat, než se ráno proberete, zvažte pro začátek jednodušší činnosti nebo činnosti, která vyžaduje méně mentální energie. Zaškrtnutí méně náročného úkolu na začátku dne vám může pomoci při výkonu dalšího předmětu ještě lépe fungovat.

Nastavte pracovní dobu

Stanovte si pracovní dobu a dejte každému vědět, kdy to je. To umožňuje snadnou spolupráci se vzdálenými členy týmu. Pomáhá také stanovit hranice s přáteli a členy rodiny. Když vědí, že pracujete mezi 10:00 a 18:00, je méně pravděpodobné, že vás požádají o rychlou laskavost, o dlouhý oběd nebo dokonce jen o návštěvu.

Jakmile máte nastaveny pracovní hodiny, nebojte se zablokovat spoustu času na hloubkovou, soustředěnou práci nebo na schůzky. Tyto pravidelně naplánované časy vám mohou pomoci spravovat čas omezením, kdy můžete a nemůžete být rušeni.

Neklikejte na weby pro zábavu

Všichni máme své „slabé stránky“ – na které klikáme „jen na minutu“.

Uložte tyto položky na plánovanou přestávku nebo jako odměnu za dokončení obtížného úkolu.

Dělejte si pravidelné přestávky

Když už mluvíme o přestávkách, součástí efektivního řízení času je vědět, kdy na chvíli přestat pracovat. Pokud jste u svého stolu delší dobu, můžete si všimnout, jak upadá vaše pozornost a klesá vaše produktivita. Naplánujte si čas na přestávky a zvažte nastavení upomínky, která vám připomene, kdy byste se měli projít kolem bloku nebo se trochu protáhnout. Udělejte si čas, abyste si vyčistili mysl a dobili si baterie.

Nenechte čas utéct

Implementací některých z těchto technik si osvojíte správu času, což povede k produktivnějšímu a efektivnějšímu pracovnímu dni.

Zdroj: flexjobs.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu