6 věcí, za které jsme zapomněli poděkovat našim matkám

Někdy považujeme péči našich matek za samozřejmost. Od starostlivé péče v dětství až po problémy v dospělosti byly naše matky vždy na naší straně a byly tu vždy pro nás. Z tohoto důvodu jsme si natolik zvykli na přístup našich matek, že jsme zapomněli, jak vděční bychom vlastně měli být.

Někdy zapomínáme, co pro nás dělají

Matky by měly být považovány za anděly strážné, jak víme. Tyto ženy jsou základem rodin a jsou někým, na koho se vždy můžeme spolehnout, ať už se děje cokoli. Naše matky překonávají jakékoli potíže a stále dokážou učinit sebe a své rodiny ještě odolnějšími.

Některé matky byly odsunuty společností a jejich partnery, ale přesto nás, jejich syny a dcery, nikdy nezklamaly. 

Jsme pro ně na 1. místě

Matky jsou dokonalým příkladem opuštění. Nosí nás po dobu 9 měsíců, porodí a pečují celé naše dětství a dokonce i dospělosti jsou matky našimi hrdiny. Po všechny chvíle, kdy jsme byli hladoví nebo nemocní, byly naše matky pro nás.

I když to znamenalo vynechat práci, výlet nebo důležitou událost, naše matky ani nerozmýšlely a rozhodly se pečovat o nás, své děti. Za tu obětavost a veškerou pozornost, kterou nám matky věnovaly, bychom měli být všichni vděční.

Jsou odvážné

Život možná nebyl vždy laskavý k našim matkám, ale ony k nám laskavé vždy byly. I přes všechny nepříznivé situace byly naše matky natolik odvážné, aby se znovu vzchopily.

Za to bychom jim měli z celého srdce poděkovat.

Jsou tu vždy pro nás

Jako lidi, které máme rádi, nás naše matky během dětství a dospívání učí, jak být dospělými. Prostřednictvím zkušeností a moudrosti nám naše matky ukazují, jak činit těžká rozhodnutí, čelit nepřízni osudu, vybrat si lidi, s nimiž máme vztahy, a také to, jak být dobrým rodičem svým vlastním dětem.

Dávají nám cenné lekce

To důrazné „ne“ nákupu drahé hračky nás naučilo hodnotu peněz. Přednáška o plnění školních povinností nás naučila o důležitosti znalostí. Odmítnutí nechat nás jít ven a vrátit se, až se nám bude chtít, nám ukázalo důležitost bezpečnosti.

I když jsme to zpočátku možná nechápali, naše matky nás naučily životní lekce, na které nikdy nezapomeneme. A co je nejdůležitější, udělali to kvůli lásce a péči.

Jejich láska je bezpodmínečná

Mateřská láska je prostě jedinečná. Biologické matky, adoptivní matky, nevlastní matky, mladé a starší matky, matky, které jsou mezi námi, a matky, které opustily tento život. Všichni mají moc dávat nám druh lásky, která je tak čistá a bezpodmínečná.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu