5 tipů na váš outfit, který zvýší vaše šance na získání zaměstnání

Podle statistik se náborář rozhodne najmout kandidáta během prvních 30 sekund jejich rozhovoru. Mohou vyhodnotit chování a vzhled potenciálního zaměstnance za tak krátkou dobu. To znamená, že v této situaci hraje zásadní roli oblečení. Většina lidí ví, že zaměstnavatel neocení špinavé oblečení, špatný vkus a příliš odhalující oblečení. Ale někdy to není tak jednoduché.

Barva vašeho oblečení ovlivňuje, jak vás ostatní lidé vnímají

Je prokázáno, že šedá je spojena s profesionalitou a logikou. Lidé, kteří nosí bílé oblečení jsou považováni za organizovanější, zatímco černé působí autoritativně. Fialové a zelené barvy způsobují, že náboráři vnímají kandidáty jako sebevědomější a kreativnější.

Oranžová je považována za „neprofesionální “ barvu. Tazatelé mají tendenci se rychle unavit z červené a žluté. Modrá má dobré recenze: náboráři si myslí, že týmoví hráči se často rozhodnou nosit tuto barvu.

Příliš světlé oblečení lze považovat za varování

Oblečení, které je příliš světlé a extravagantní, může naznačovat touhu přilákat pozornost za každou cenu, což může mít negativní dopad na názor náboráře. Mohou začít pochybovat o skutečné osobnosti kandidáta. I když se ucházíte o místo a zaměstnavatel ocení vaši kreativitu, rychlé myšlení a schopnost řešit problémy, je lepší vyvarovat se příliš extravagantního vzhledu.

Náboroví manažeři doporučují zdůraznit vaše nejlepší vlastnosti neobvyklými doplňky, jako je brož, hodinky nebo zajímavé brýle. Ale nepřehánějte to! Je lepší nepřitahovat pozornost více než dvěma částem těla najednou. A nezapomeňte na smysl pro styl a dobrý vkus. Například nosit sluneční brýle na čele je považováno za nevychované.

Zaměstnavatel vás může v hlavě rychle odmítnout, pokud si myslí, že se „nehodíte“.

Než se vydáte na pracovní pohovor, zkuste zjistit, zda existuje dress code a jak se obvykle oblékají zaměstnanci společnosti. Na jedné straně je pro mnoho povolání nejlepší volbou přísný dress code. Například nosit oblek bude vhodný do banky, ale pokud se ho rozhodnete obléct do PR agentury, budete vypadat jako černá ovce. Váš vzhled by měl vést tazatele tak, aby měl pocit, že sdílíte stejné firemní hodnoty a budete schopen zapadnout. Pokud jste příliš odlišní od ostatních zaměstnanců, podvědomě přimějete zaměstnavatele, aby se rozhodl vás nepřijmout.

Pokud jste kreativní člověk jako fotograf, hudebník, designér, herec nebo novinář, je lepší zvolit uvolněnější vzhled, který zvýrazní váš vlastní styl. Totéž platí pro startupy s mladými profesionály, kteří neradi dodržují přísný dress code.

Náborový manažer si vždy všimne, že máte na sobě nové oblečení

Pokud jste si pořídili nový outfit zejména na pracovní pohovor, je lepší si jej alespoň jednou obléct, než se na pohovor vydáte. Tímto způsobem budete schopni pochopit, zda se při nošení těchto oděvů cítíte pohodlně, a všimnete si případných nedostatků. Jinak by se nošení těchto zbrusu nových šatů mohlo změnit v katastrofu. 

Nejčastějšími chybami jsou kapsy a rozparky na bundě nebo kabátu, které jsou „zašité“. Rozparek je obvykle zachycen příčně vláknem odpovídající barvy, aby se zachoval tvar pláště během jeho přepravy. Po zakoupení je nutné tato vlákna odstranit, ale ne všichni to dělají.

Když se ve svém oblečení cítíte nepříjemně, náborář to vycítí

Samozřejmě byste měli svému vzhledu věnovat dostatečnou pozornost. Ale pokud se rozhodnete nosit pro vás něco zcela neobvyklého, náborář si toho všimne. Tento druh oblečení pravděpodobně ovlivní způsob, jakým prezentujete sebe a svou sebeúctu.

Nevybírejte příliš těsné nebo příliš volné oblečení. Věnujte pozornost látkám, které se příliš nemačkají. Podle statistik tento problém s oděvy nejvíce ovlivňuje naše sebevědomí. Nevybírejte si účes nebo líčení, které byste v běžném životě neměli. I když tato rada odporuje něčemu, co jsme zmínili v předchozích bodech, vaše pohodlí by mělo být prioritou. Pokud se cítíte sami sebou, pomůže vám to se během pohovoru otevřít.

Zdroje: brightside.me

Autor: Petra Hornová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu