4 přešlapy ve vztahu, aneb když máte v rukou tikající bombu…

Vztahy v našich životech jsou různé. Některé trvají jen okamžik, jiné přetrvávají třeba několik let. Člověk má v sobě zakořeněnou představu, že šťastný může být jen tehdy, žije-li ve vztahu. Zkrátka pouze v případě, kdy má vedle sebe svou drahou polovičku. Jenže ne vždy jsou naše životy opravdu šťastné, i když nějaký ten vztah přeci jen máme.

Mnohdy totiž žijeme ve vztahu, ve kterém jen ztrácíme čas. Jasně, zpočátku to možná nevidíme, ale když se po nějaké době ohlédneme zpátky, najednou si uvědomíme, že už dávno nastal čas odejít. Mnohdy nás ve vztazích doprovází tzv. přešlapy, které se sice zpočátku tváří úplně nevinně, ale čím déle je necháme ve vztahu vzkvétat, tím větší paseku dokážou napáchat.


Jak poznáte, že v rukou držíte bombu, která nebezpečně tiká?

V dnešním článku se společně s vámi chceme zaměřit na přešlapy, které možná ve svém vztahu děláte i vy a které bohužel představují jakousi tikající bombu ve vašich rukou. Čím déle tuhle bombu ve svých rukou držíte, tím více riskujete, že vybuchne.

Přešlap ve vztahu č. 1: žijete v přesvědčení, že vztah musí být zalitý sluncem

Každý z nás by si přál mít takový vztah, ve kterém bude vždy a všechno doslova zalité hřejivým sluncem. Často si na oči nasazujeme růžové brýle a odmítáme je sundat. Bohužel takhle to v životě nefunguje.

Neexistuje vztah, ve kterém by se dříve nebo později neobjevil nějaký ten problém, protože v každém vztahu občas přijde den, kdy se mračna zatáhnou a začne pršet. Pakliže žijete v přesvědčení, že všechno musí být nutně pohádkové, pak se nedivte, že jednoho dne přijde den, kdy tahle vaše naivní bublina jednoduše praskne.

Přešlap ve vztahu č. 2: máte před sebou tajemství

Když se s někým seznamujeme, je příjemné odhalovat jeho tajemství, protože v očích každého z nás je trochu tajemný člověk přeci jen o něco lákavější.

Ve vztahu to ale takhle nefunguje, zde není na tajemství a tajnůstkářství žádné místo. Vztah dvou lidí by měl být založen na upřímnosti, a pokud není, pak je jen otázkou času, kdy bomba vybuchne.

Přešlap ve vztahu č. 3: neustále vytahujete minulost

Každý z nás má nějakou minulost, kterou nelze změnit. Lze ji pouze přijmout. Pakliže vstupujeme do vztahu, pak tím dáváme najevo, že minulost toho druhého bereme na vědomí a že ji respektujeme.

Chyba, kterou ale dělá ve vztahu až žalostně mnoho lidí, je tuhle minulost neustále vytahovat a navzájem si ji předhazovat. Prát pořád dokola špinavé prádlo ve vztahu nikdy nepřinese nic dobrého, na to můžete vzít jed.

Přešlap ve vztahu č. 4: nemáte na sebe čas

A tím nemáme na mysli, že ho nemáte, protože nemůžete. My tím poukazujeme na situace, kdy si na toho druhého čas ani udělat nechcete. A to je chyba, protože čas věnovaný jeden druhému je v každém vztahu velmi důležitý.

Pokud nejste ochotni věnovat čas jeden druhému, pak se vzájemně učíte žít bez sebe. A jak dlouho podle vás takový vztah, kdy partneři žijí spíše vedle sebe, nežli spolu, může vydržet?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz ProÚspěch.cz ProÚspěch.cz GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz ProÚspěch.cz

Další článek:

Chcete si udržet produktivitu? Víme, jak na toUmíte snášet kritiku? Ne každý to dokáže, vy ale můžete!Jste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!Podnikáte na vlastní pěst? Dejte si pozor na tyto nejčastější chyby s penězi!Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neuděláMáte nízké sebevědomí? Je na čase ho zvednout!Klesli jste na samotné dno? Toto jsou věci, kterými se nesmíte pořád dokola trestat4 rady, které vám pomohou dokonale ovládat svůj čas