4 druhy vztahů, které jsou v životě přítěží

V životě poznáme hned několik vztahů. Každý z nich nás svým způsobem něco naučí, v něčem nás definuje a posune nás vpřed. Z každého vztahu se můžeme poučit, můžeme si z něho něco odnést a stát se díky němu lepším člověkem. Nutno ale dodat, že ne všechny vztahy skutečně stojí za to…

Většina z nás žije v jakémsi přesvědčení, že člověk může být šťastný jedině tehdy, je-li ve vztahu s druhým člověkem. Je sice pravda, že pokud vedle sebe máme někoho, s kým můžeme svůj život sdílet, kdo je nám oporou a o kom víme, že se na něho můžeme kdykoli spolehnout, přeci jen se nám na tom světě žije o něco šťastněji.

Tohle pravidlo ale nelze aplikovat v případě následujících čtyř vztahů, které jsou pro nás spíše přítěží.


1. Vztah, ve kterém nehledíte na své potřeby a potřeby toho druhého

Vztah by měl být založený na kompromisech. To znamená, že byste měli hledět na potřeby toho druhého a ten druhý by měl hledět na vaše potřeby. Je to jednoduché měřítko, které ale ne vždy správně funguje. Pokud žijete ve vztahu, ve kterém vzájemně nehledíte na to, co v životě potřebujete, pak je někde chyba.

A ta chyba je mezi vámi a věřte, že s postupem času poroste, dokud se nepřemění v jednu obrovskou propast. A přes tu cesta nevede, bohužel ne.

2. Vztah, ve kterém neustále vytahujete staré věci

Ve vztazích se dějí jak dobré, tak i špatné věci. Z těch dobrých se můžete radovat, z těch špatných se naopak poučit. Nikdy byste však neměli tzv. špinavé prádlo neustále vytahovat z koše.

Jakmile se špatná věc stala a vy jste ji uzavřeli, je obrovská chyba ji při každé možné příležitosti zase vytahovat. Proč neustále otevírat okno, když z něho nepříjemně táhne? Tohle nikam nevede.

3. Vztah, ve kterém se snaží pouze jeden

Třetím typem vztahu, který je v životě spíše přítěží, je ten, ve kterém se snaží pouze jeden. Vztah je o dvou lidech a platí, že je investovat do něho musí oba – je potřeba investovat lásku, čas, snahu a všechno to okolo. Vztah nikdy nebude fungovat za předpokladu, že se bude snažit pouze jeden.

Kdy jeden z partnerů bude neustále jen dávat a ten druhý pořád jen brát. Takové vztahy nemají budoucnost – rozhodně ne takovou, kde by byli šťastní oba, protože koho by bavilo neustále jen dávat a nic nepřijímat?

4. Vztah, od kterého očekáváte nemožné

Šťastný vztah je ten, ve kterém jeden druhého dokážete přijmout takového, jaký je. Člověk není dokonalý a ani být nemůže, protože potom by to byla nuda. Naším úkolem tedy je brát svého partnera i s jeho nedostatky.

A pokud to neumíte, pak očekáváte nemožné a neustále čekáte na to, kdy se změní. Pokud žijete ve vztahu, kde neustále čekáte na nemožné a nesplnitelné, nikdy v něm nebudete úplně šťastní. Jednoho dne vám to dojde a vy budete litovat promarněného času.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

GirlWorld.cz ProÚspěch.cz BydlímeChytře.cz ProÚspěch.cz BydlímeChytře.cz BydlímeChytře.cz ProÚspěch.cz GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz GirlWorld.cz GirlWorld.cz

Další článek:

Podnikáte na vlastní pěst? Dejte si pozor na tyto nejčastější chyby s penězi!Máte nízké sebevědomí? Je na čase ho zvednout!4 rady, které vám pomohou dokonale ovládat svůj časJste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!Chcete si udržet produktivitu? Víme, jak na toKlesli jste na samotné dno? Toto jsou věci, kterými se nesmíte pořád dokola trestatUmíte snášet kritiku? Ne každý to dokáže, vy ale můžete!Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá